IP Telephony Solutions

IP Telefon (IPT) geçişi ile şirketlerin iletişim masrafları azalarak önemli ölçüde tasarruf elde edilir. Creacode, şirketlerin IP Telefon fiyat ve kullanım avantajlarından yararlanabilmesi için mümkün olan en kısa sürede ve en düşük maliyetlerle sistem kurarak, iletişim altyapısını hazır hale getirir.

Creacode IP Telefon çözümünü kullanan şirketler, aşağıdaki nedenlere bağlı olarak kazanç elde eder:

Arama ücretleri düşer: IPT kullanıcıları IPTSP (Internet Telefonu Servis Sağlayıcı) VoIP ağı üzerinden şehiriçi, şehirlerarası ve milletlerarası konuşmaları düşük ücretler üzerinden yapar.

Kablolama masrafı yoktur: IPT ilk kurulumunda kablolama ve hat çekimine gerek olmaz. IPT için mevcut internet hattı yeterlidir.

Masaüstü telefonu kullanılmaz: Masaüstü telefonuna ihtiyaç duyulmaksızın bilgisayar üzerinden SoftPhone ile arama yapılır. Böylece telefon satın alma gideri oluşmaz.

Düşük barındırma ve taşıma masrafı: IPT araç-gereçlerini barındırma ve yer değiştirme masrafı çok düşüktür.

Eski nesil PBX kullanılmaz: Eski nesil PBX sistemlerinin kullanımına gerek kalmaz. Böylece pbx bakım gideri de olmaz.

Personel tasarrufu: IPT, merkezi bir çözümdür. Böylece az sayıda kişi tarafından yönetilebilir. Ek personele gerek duyulmadan, çağrı karşılama ve yönlendirme yapılabilir.

Toll-bypass: Orta ve büyük ölçekli şirketlerin uzak lokasyonlarda bulunan ofisleri arasında yapılan normal telefon aramaları, sesli veya video konferans aramaları, IP telefon ile şirket data hattı (WAN) üzerinden yapıldığında arama bedelleri ücretsiz olur. Şirketin zaten sabit ödeme yaptığı data hattı kullanım ücreti, internet telefon servis sağlayıcı veya sabit telefon hizmeti veren operatörün arama ücretlerinden daima düşüktür.